رفتن به محتوای اصلی

چگونگی ورود موش به خانه

” موش ها راه خود را برای ورود به خانه، از طریق منافذ و شکاف های موجود در دیوارها، کف خانه و فونداسیون، می یابند. آن ها لانه های خود را در گوشه و کناری از خانه که استفاده نمی شود می سازند. اگر تعدادشان یک یا دو تا باشد، ممکن است شما حتی پی به وجود آن ها نبرید، ولی اگر مراقب نباشید، این روند، منجر به تهاجم کامل و گسترده موش ها خواهد شد. “

موش خانگی تحت شرایط مختلف داخل و اطراف خانه، زندگی و رشد می کند. در طول ماه های پاییز و زمستان، یعنی زمانی که دمای محیط خارجی شروع به افت و تنزل می کند، موش خانگی به گرمای خانه ها پناه می آورد تا از سرمای زمستان در امان باشد.

موش ها پس از ورود به یک ساختمان، بنا یا خانه، لانه خود را در فضاهای ساکت می سازند. در داخل خانه، موش ها از غذای انسان ها و حیوانات خانگی تغذیه نموده اما در طبیعت، جیره غذایی آنان معمولاً از غلات، مغزها، دانه ها و شیرینی جات تشکیل می شود.

موش ها حس شنوایی، چشایی، بویایی و لامسه تیزی دارند. آنان صعودکنندگان و کوهنوردان بسیار ماهری بوده و از هر سطح عمودی پر دست انداز و صعب العبوری می توانند بالا روند.

موش ها می توانند از هر سطح عمودی صعب العبور بالا بروند

موش ها از طریق شکاف ها و سوراخ های دیوارها، کف و فونداسیون ها به خانه ها وارد می شوند. اهل خانه معمولاً تا زمانی که سایر علائم تهاجم موش ها آشکار نشوند، متوجه سوراخ های ایجاد شده توسط این آفات نمی شوند. موش ها به دلیل شکل بدن و نیز انعطاف پذیری خود، می توانند داخل سوراخ هایی که خیلی کوچکتر از ظاهر فیزیکیشان هستند جا بگیرند و عبور کنند. مشاهده درز و ترک ها در داخل خانه اخطاریست بر تهاجم بسیاری از آفات از جمله موش، ساس و سوسک.

وارد شدن موش ها به خانه از طریق سوراخ های ریز دیوار

این جانداران همچنین می توانند از طریق فاصله بین چارچوب ها و دیوارها در پنجره، درب ها یا سقف، وارد شوند و همچنین از طریق مجرای فاضلاب نیز به بناها و ساختمان ها راه یابند.

موش ها می توانند از طریق زیرآب یا دریچه خروج آب سینک ظرفشویی، وان و کف حمام نیز وارد خانه شوند. یکی دیگر از راه های ورود موش به خانه، از طریق سوراخ های موجود در اطراف لوله کشی آب و گاز می باشد.

عبور موش ها از منفذ سینک ظرفشویی

به دلیل افت دماها در پاییز و زمستان، تهاجم موش ها در این فصول نیز افزایش می یابد. پس از اینکه یک کلونی، به داخل راه یافته و به غذا، گرما و امنیت، راه یافت، معمولاً دیگر هرگز از آن خانه خارج نمی شود. به همین دلیل باید از روش هایی که در مدت زمان کم می توانند در از بین بردن و فراری دادن موش ها از خانه تان به شما کمک کند، استفاده کنید. یکی از از این روش ها، نابود کردن موش ها بدون استفاده از سم و تله می باشد. ولی بهترین و مطمئن ترین راهی که ما به شما توصیه می کنیم، استفاده از سم قوی موش کش فسترک بلاکس می باشد.

 

 

 

بازگشت به بالا