رفتن به محتوای اصلی

راهکارهای پیشگیری از تهاجم موش ها

در این مقاله بهترین راهکارهای پیشگیری از ورود موش به خانه را بررسی خواهیم کرد. مواردی که شاید ساده به نظر برسند و انجام دادن آن ها نیز زمان بر نباشد. اما در صورتی که انجام نپذیرند، می توانند عامل مهمی در ورود و تهاجم موش ها به خانه هایتان باشند. انجام دادن این موارد ساده، نسبت به زمانی که مجبور خواهید شد موش ها را از بین ببرید هزینه بسیار کمتری خواهد داشت. با ما همراه باشید.

یک. هر سوراخ یا فاصله ی ایجاد شده در دیوارها و اطراف لوله ها را با مواد مناسب و محکم بپوشانید. همچنین فاصله ی خالی بین دیوارها و چارچوب درب ها و پنجره ها و به طور کلی هر نوع سوراخ، ترک، شکاف و یا شکستگی در اطراف یا خود درب ها و پنجره ها و نیز فاصله ی خالی زیر درب های ورودی را به طور کامل و محکم بپوشانید و درزگیری کنید. درزگیری، به پیشگیری از تهاجم مگس های خوشه ای در فصول سرد نیز، کمک خواهد کرد.

با انجام این کار، تمام راه های احتمالی برای ورود موش به خانه را مسدود خواهید کرد.

 

” موش ها موجوداتی هستند که به راحتی از منافذ کوچک به خانه ها وارد می شوند. یکی از راه های پیشگیری از هجوم موش ها به خانه، مسدود کردن منافذ و ایجاد موانعی برای عدم ورود موش ها به خانه است. همچنین باید موارد جذب کننده موش را نیز تا حد امکان از دسترس موش ها خارج کرد. “

دو. به هیچ وجه درب چاه های آب را باز نگذارید. از درپوش های سنگین و محکم برای پوشاندن سر چاه ها استفاده نمایید. زیرا موش ها به راحتی می توانند درپوش های سبک را کنار زده و از آن طریق وارد خانه شوند.

سه. باغچه و معبرها و راهروهای اطراف خانه را تمیز و مرتب نگه دارید. وسایل و اثاثیه ی قدیمی و اضافه، خانه های بسیار خوبی برای موش ها می سازند. یکی از دلایلی که موش ها از دید شما پنهان می مانند مکان هایی هستند که به شدت به هم ریخته شده باشند و موش ها به راحتی در آنجا لانه سازی کرده، تولید مثل می کنند و جمعیت شان، روز به روز، به دور از چشم شما، افزایش می یابد.

چهار. سوراخ های تهویه را با استفاده از تورهای سیمی که سوراخ های ریز دارند بپوشانید.

>> برای پیشگیری از تهاجم موش ها، دسترسی آن ها را به منابع آب و غذا به حداقل برسانید <<

پنج. خانه تان را همواره تمیز و مرتب نگه داشته و به طور مرتب نظافت کنید. حتی مقداری خرده نان ریخته شده می تواند یک موش گرسنه را به سمت محل زندگیتان جذب کند.

این یکی از مهمترین مواردی است که موش ها را به خانه شما جذب خواهد کرد. ولی می توانید با صرف زمان اندکی در روز، برای جمع کردن باقی مانده غذا و نان از روی میز و یا زمین، یکی از مهمترین عوامل جذب کننده موش را از بین ببرید.

شش. دسترسی موش ها به منابع آب و غذا را به حداقل برسانید. مواد غذایی را در ظروف درب بسته ی محکم نگهداری کنید.

یکی از حقایق جالب در مورد موش ها علاقه موش ها به غذا خوردن است. در حدی که ممکن است موش ها، روزی ۱۵ الی ۲۰ بار در طول روز غذا می خورند و همین دلیل مهمی است که موش ها را از محیط خانه خود دور نگه دارید. زیرا علاوه بر آلوده کردن غذایتان، آسیب جدی به وسایل آشپزخانه و هر نوع مواد غذایی که در جعبه های کاغذی و مقوایی نگه داری می شوند، می زنند.

شما با ممانعت از ورود موش به خانه و کاهش دسترسی موش به منابع آب و غذا، مانع از آسیب های ناشی از موش هم خواهید شد. وقتی دسترسی موش ها را به مواد غذایی کاهش دهید در حقیقت از تهاجم موش ها به خانه پیشگیری خواهید کرد.

 

هفت. زباله ها را به طور مرتب به خارج از منزل انتقال داده و هرگونه مواد غذایی یا تکه ی زباله ی ریخته شده را جمع آوری کنید.

هشت. درب های سطل های زباله بایستی محکم و همواره بسته بوده و سطل ها نیز به طور مرتب تمیز و شسته شوند.

نه. دریچه های فاضلاب در حمام، توالت، وان، سینک ظرفشویی، حیاط و … را با استفاده از درپوش های فلزی محکم بپوشانید. به این ترتیب موش ها نمی توانند به راحتی به خانه شما وارد شوند.

>> به هیچ وجه درب چاه های آب را باز نگذارید، دریچه های فاضلاب از مکان های مهم ورود موش به خانه هستند <<

ده. میوه های ریخته شده از درختان و پسماند غذای پرندگان مثل دانه جات را جمع آوری کنید. موش ها عاشق خوردن مغز ها و دانه هستند و گاهی از همین دانه ها به عنوان طعمه برای موش ها استفاده می شود. پس هر جایی که دانه و مغز وجود داشته باشد موش ها هم حضور دارند.

یازده. علف های هرز، گیاهان بیش از حد رشد کرده و پشته های چوب را تا حد ممکن حذف کنید. زیرا موش ها به راحتی در لابلای آن ها پنهان می شوند. با کوتاه کردن علف ها و تمیز نگه داشتن محیط باغچه این فرصت را از موش ها می گیرید.

دوازده. آب های راکد و هر نوع آبی را که به طور متناوب در محیط خارجی خانه (باغچه، تراس و …) به صورت راکد و یا بدون مصرف وجود دارد را حذف کنید.

سیزده. لوله ها و شیرهای آب چکه کننده و نشت دار را تعمیر نمایید.

چهارده. یک راه طبیعی برای پیشگیری از هجوم موش ها و نیز فراری دادن آنها کاشت نعناع در باغچه است؛ چرا که این جوندگان از بوی نعناع متنفر بوده و از آن گریزان هستند. همچنین می توانید این گیاه را در گلدان کاشته، در آشپزخانه قرار داده و از آن به عنوان یک مانع برای موش ها به آشپزخانه استفاده کنید.

با وجود اقدامات پیشگیرانه باز هم امکان وجود موش ها در خانه وجود دارد یعنی وجود منافذی که از چشم ما پنهان مانده اند. پس بهتر است برای از بین بردن سریع موش ها از سم ۱۰۰% تضمینی موش کش فسترک بلاکس استفاده کنید. انتخابی که به سرعت موش ها از پا در می آورد.

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


بازگشت به بالا