رفتن به محتوای اصلی

نکات مهم در مورد تله گذاری موش

در این مقاله سعی داریم هر چیزی که مربوط به تله گذاری برای به دام انداختن موش است را بررسی کنیم. برای درک بهتر موضوع در ابتدا باید دو مقوله مهم را ارزیابی کنیم.

الف. بهترین طعمه هایی که می توانید برای قرار دادن در تله موش در نظر بگیرید.

ب. اگر طعمه و یا تله مورد استفاده، جوابگو نبود بایستی چکار کنیم؟

قبل از انتخاب بهترین طعمه ها برای به تله انداختن موش ها بهتر است بدانیم که این جوندگان چقدر باهوش و موذی هستند. قدرت شنوایی، بینایی، حس بویایی و لامسه این جانداران کوچک و موذی بسیار فراتر از آنچه که ما تصور می کنیم و انتظار داریم، است. به همین دلیل دفع موش ها بدون سم و تله می تواند کار مشکلی باشد. بنابراین برای خلاصی از شر موش ها بایستی بسیار باهوش تر و خردمندانه تر از آنان عمل کنید.

موش های خانگی فقط به یک روزنه بسیار ریز در هر جایی از بخش خارجی یک خانه یا بنا احتیاج دارند تا بتوانند به داخل آن راه یابند و بدتر آنکه این موجودات موذی می توانند داخل دیوارها هم زندگی کنند. آن ها در نیمه های شب می توانند به آشپزخانه، اتاق خواب، کابینت های حاوی مواد غذایی، انبار ذخیره مواد غذایی و غیره هجوم بیاورند.

موش های خانگی برای ورود به خانه فقط به یک روزنه بسیار ریز نیاز دارند

>> طعمه های حاوی مقادیر بالای چربی یا پروتئین گزینه بسیار مناسبی برای به دام انداختن موش ها هستند <<

موش ها بسیار باهوش هستند. آن ها ممکن است به طعمه های مختلفی که در تله های موش قرار داده می شود عکس العمل های متفاوتی نیز نشان دهند. طبق نظر کارشناسان و متخصصان، برای به دام انداختن موش ها لازم است که بهترین طعمه ممکن را مطابق با شرایط تله موشی که سر راه این جوندگان قرار می دهید، به کار برید. شما بایستی طعمه های مختلف را جهت به دام انداختن موش ها امتحان کنید تا در نهایت بهترین طعمه برای شرایط خاص خودتان را بیابید.

موش ها جانداران کوچک و حیله گری هستند. آنان حتی ممکن است سعی نمایند که طعمه داخل تله را قبل از اینکه در دام بیفتند، بردارند! آن ها با یکدیگر ارتباط بر قرار می کنند و اطلاعات و روش ها، کلک ها و تاکتیک ها را برای دزدیدن طعمه از داخل تله رد و بدل می کنند، بدون اینکه حتی گیر بیفتند. بعد از اینکه نشانه های تهاجم موش را در خانه مشاهده کردید باید اقدامات لازم برای دفع موش و تله گذاری را شروع کنید.

” برای اینکه موش ها را در تله گیر انداخت و این کار را با موفقیت به انجام رساند باید نکاتی را در مورد طعمه گذاری موش ها بدانیم. اینکه موش ها چه چیز هایی را دوست دارند؟ به سمت چه چیزهایی جذب می شوند؟ چه نوع طعمه ای را ترجیح می دهند؟ آیا فقط خود طعمه کافی است یا اینکه باید آغشته به سموم شود؟ “

الف. بهترین طعمه هایی که می توانید داخل تله موش بگذارید

یک. تکه های کوچک هات داگ، چه به صورت خام و چه به صورت پخته.

دو. مقداری شیره افرا، موش ها چیزهای شیرین را دوست دارند.

سه. کره بادام زمینی.

چهار. آبنبات یا سایر شکلات های قندی و چسبنده دیگر.

پنج. شکلات، موش ها عاشق شکلات هستند.

شش. پنیر نرم با بوی خیلی زیاد برای جذب هرچه بیشتر موش ها.

هفت. ترکیب بیسکوئیت ترد با کره.

هشت. دانه های خوراکی برای پرندگان یا مغزها.

نه. غذای حیوانات خانگی به خصوص غذای گربه یا سگ به صورت خیس خورده.

بهترین طعمه ها برای جذب موش ها به تله

هنگام انتخاب نوع طعمه مناسب برای موش ها از غذاها و خوراکی هایی با بوی شدید و قوی استفاده کنید تا این جوندگان را به سمت تله ها بکشانید. غذاهای حاوی مقادیر بالای چربی یا پروتئین گزینه بسیار مناسبی هستند. همچنین موش ها عاشق مواد شیرین هستند و به همین دلیل آبنبات های شیرین و چسبنده و نیز شکلات برای جذب آنان بسیار عالی هستند.

علاوه بر اینکه این مواد می توانند موجب جذب موش به سمت تله و گیر افتادن آن ها شوند، برخی از این مواد خودشان نیز می توانند موجب مرگ موش ها شوند. موادی خوشمزه اما کشنده برای موش ها از قبیل: شکلات و نوشابه های گاز دار و برخی ادویه ها.

موش ها عاشق مواد شیرین هستند به ویژه آب نبات و شکلات

>> هنگام انتخاب نوع طعمه مناسب برای موش ها از غذاها و خوراکی هایی با بوی شدید و قوی استفاده کنید <<

ب. در صورت جواب نگرفتن از طعمه یا تله مورد استفاده چکار کنیم؟

اگر فقط از یک نوع طعمه برای تله موش استفاده نموده و بعد از مدتی متوجه شدید که طعمه مورد استفاده جوابگو نبوده و موش ها به تله نیفتاده اند لازم است نوع طعمه را عوض کنید.

یک. از یک نوع طعمه دیگر در تله استفاده نمایید.

دو. شاید بهتر باشد از یک نوع تله موش دیگر استفاده کنید. انواع بسیار مختلفی از تله های بسیار مؤثر و کاربردی در بازار موجود می باشند و استفاده از چندین نوع تله موش روش زیرکانه ای برای به دام انداختن این موجودات باهوش است.

سه. شاید دلیل عدم به دام افتادن موش ها در تله این است که آن را در مکان مناسبی قرار نداده اید. در چنین مواردی بایستی جای تله ها را عوض کنید و در محلی قرار دهید که فعالیت این جانداران در آنجا بیشتر است. اگر قرار دادن تله موش ها مستقیماً در کنار مکان های رفت و آمد این آفات جواب نمی دهد بهتر است آنان را در مجاورت و یا فقط کمی دورتر از این مکان ها قرار دهید.

چهار. اگر متوجه شدید که طعمه داخل تله برداشته شده اما تله کار نکرده بدین معنی است که ضامن آن به اندازه کافی حساس نیست. مقدار کمی طعمه چسبناک در تله قرار دهید. چیزی مثل کره بادام زمینی را در جایگاه طعمه بگذارید. سپس یک مغز یا چیز خوشمزه دیگری را در مرکز کره بادام زمینی قرار دهید. قرار دادن این مغز در کنار طعمه، موش را وادار می کند که در سکوت توقف کند و تا وقتی که مغز را بردارد فشار بیشتری به ضامن وارد می کند. این متد مانع از این خواهد شد که موش ها فقط طعمه را از تله برداشته و بدون آنکه به دام بیفتند به لانه خود بازگردند.

پنج. شاید مجبور به خرید تله ای شوید که دارای یک سنسور بسیار حساس بوده و هنگام حضور موش در محل آن را تشخیص دهد. ممکن است در خانه تان میزبان بچه موش ها هم باشید که وزن کافی برای فشار آوردن به ضامن تله و کار انداختن مکانیزم ضربه ای آن را ندارند. تله موش های الکتریکی بسیار حساس تر از تله موش های ضربه ای هستند.

نمونه ای از تله موش های برقی

در هر صورت ممکن است تله های موش کارایی کافی برای نابودی تمام موش ها را نداشته باشند استفاده از سم موثر موش کش فسترک بلاکس می تواند خیلی سریع موش ها را از بین ببرد.

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


بازگشت به بالا