رفتن به محتوای اصلی

روش های از بین بردن موش فاضلاب

امروزه موش های فاضلاب را در جمعیت های انبوه می توان تقریباً در هر جا و مکانی یافت! صدها موشی که در مزارع پرورشی حیوانات، باغات، خانه ها، انبارها، زیرزمین ها، داخل دیوارها و … سکنی می گزینند خسارات فراوانی را به املاک، مواد ساختمانی و منابع غذایی وارد می سازند. این ها فقط مواردی از آسیب ها و خسارات ناشی از موش هستند.

موش های فاضلاب نیز همانند دیگر خویشاوندان خود با سرعت بالایی تولید مثل نموده و جمعیتشان به طور سرسام آوری در مدت کوتاهی افزایش می یابد. بهترین روش مبارزه با این آفات استفاده از سموم و طعمه های شیمیایی بسیار قوی و تخصصی است. سمومی که حتی بر روی موش های فاضلاب مقاوم در برابر داروها و سموم ضد انعقاد خون هم مؤثر می باشند. اما می توان از روش های دیگری نیز برای پیشگیری و از بین بردن موش های فاضلاب، بهره گرفت.

۱. تمیز نگه داشتن خانه 

بعد از بررسی نشانه های وجود موش فاضلاب در خانه، جهت ریشه کن سازی تهاجم های غیر شدید موش های فاضلاب می توانید از چندین استراتژی استفاده کنید. ابتدا از نظافت و تمیز نگه داشتن خانه شروع کنید. یعنی بایستی منابع آب و غذایی که موش ها می توانند به آن دسترسی داشته و مکان هایی که می توانند پناهگاه این جوندگان خسارت بار و بیماری زا باشند را به طور کامل حذف کنید. هیچ نوع آلودگی یا ریخت و پاشی نباید در خانه، آشپزخانه، گاراژ، انبار و غیره وجود داشته باشد.

 

۲. کاهش دسترسی موش به منابع غذایی و آب

در صورت رعایت این موارد موش های فاضلاب از لانه سازی در این مکان ها اجتناب خواهند نمود. مواد غذایی را در ظروف در بسته و محکم قرار دهید و خرده ها و ریخته های نان و مواد غذایی را از کف زمین جارو کنید. همواره و به خصوص شب هنگام غذاهای اضافی، حتی غذاهای حیوانات خانگی را در جایی امن و خارج از دسترس موش ها قرار داده یا به بیرون از خانه منتقل کنید. سطل های زباله را نیز بعد از خالی نمودن زباله ها، به خوبی بشویید.

“موش های فاضلاب، موجودات آلوده ای هستند که در صورت ازدیاد جمعیت، مشکلات فراوانی را به همراه دارند و خسارات زیادی به بار می آورند. برای پیشگیری از هجوم این موش ها و یا از بین بردن این موش ها می توان اقداماتی را انجام داد. از قبیل: مسدود کردن منافذ، عدم دسترسی موش ها به منابع غذایی و آب، استفاده از تله موش ها و … “

۳. مسدود کردن منافذ احتمالی ورود موش به خانه

سوراخ ها و ترک های موجود در هر قسمتی از خانه را با مواد مناسب که توسط موش ها قابل جویدن نباشد، درزگیری نموده و لوله ها، پنجره ها و دریچه های تهویه مطبوع و امثال آن را تعمیر نمایید تا هر گونه راه دسترسی موش های نروژی یا همان موش های فاضلاب به داخل بسته شود.

>> یکی از بهترین راه ها برای پیشگیری از ورود موش به خانه بستن منافذ است <<

۴. استفاده از تله موش

یکی دیگر از روش های کاهش جمعیت موش های فاضلاب استفاده از انواع مختلف تله موش است.

برای دفع موش می توان از انواع تله موش استفاده کرد. تله موش های چسبی می توانند موش های خانگی و نیز موش های فاضلاب کوچک را به دام بیندازند. تله موش های فنری و استیل نیز می توانند برای به دام انداختن تعدادی از این جانداران آن هم به مدت فقط چند روز پس از راه اندازی شان مؤثر واقع گردند.

۵. دستگاه ها و تجهیزات دافع فراصوت

دستگاه ها و تجهیزات دافع فراصوت هم فقط تا چند روز این جانداران را دور نگه می دارند چرا که موش های فاضلاب پس از مدتی به این صدا عادت خواهند نمود.

>> دستگاه های فراصوت روش مناسبی برای دفع موش ها نیستند <<

۶. روش های شیمیایی برای ریشه کن سازی موش های فاضلاب

سموم ضد انعقاد خون، سموم مخصوص موش و مانند آن سبب مرگ طبیعی موش های فاضلابی که در معرض آن قرار گرفته اند می گردند. پس از خوردن سم فقط در عرض چند روز موش های فاضلاب قادر به خوردن، آشامیدن و تنفس خود به خودی و به اندازه کافی نخواهند بود و از لانه هایشان بیرون آمده و در نهایت خواهند مرد. اما مشکل اینجاست که این آفات سریعاً نسبت به سموم ضد انعقاد خون مقاوم می گردند و به همین دلیل جهت ریشه کن سازی سریع موش ها لازم است از یک سری طعمه های بسیار قوی و مؤثر بر روی مقاومترین موش های فاضلاب استفاده نمود.

جهت ریشه کن سازی حتمی و سریع موش های فاضلاب بایستی از این گونه از طعمه موش کش تضمینی فسترک بلاکس بسیار قوی استفاده نمود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


بازگشت به بالا